Як готувати на грилі та що приготувати

09.07.2024
Категорія: Новини

Коли ви смажите продукти на сковороді, додаєте велику кількість олії від пригорання. Однак при нагріванні воно виділяє канцерогенні речовини, а готове блюдо стає занадто жирним. Хоча не всі знають, що приготувати на грилі, саме цей спосіб термічної обробки зберігає корисні речовини у продуктах. 

Що можна приготувати на грилі

Що приготувати на грилі

Дієтологи рекомендують страви, приготовані на високій температурі без додавання зайвих спецій та олії. Використовуючи гриль, ви знижуєте калорійність страви та зменшуєте кількість шкідливого холестерину.

Гриль буває наступних видів:

Деякі моделі безпосередньо контактують із продуктами. В інших стравах знаходяться між нагрівальними елементами, не стикаючись з ними.

З того, що можна готувати на грилі, досвідчені кухарі створюють страви ресторанного рівня. Не варто обмежуватися лише стейками та овочами. Регулятор температури електричних моделей підлаштовується під сміливі кулінарні експерименти. На ребристих пластинах та ґратах можна розміщувати цілісні страви, загорнуті у фольгу або фольговані форми.

Контактні грилі мають ребристу поверхню, яка залишає апетитні підсмажені смужки на продуктах. Роликові моделі використовують для рівномірного приготування сосисок. Апарати для курей гриль прокручують птаха, просмажуючи його зсередини і утворюючи апетитну скоринку зовні. Устаткування вапо, яке продається в магазині Full Kitchen, не пересушує страву та зберігає корисні речовини через наявність зволоження.

Поради з приготування на грилі

Якщо ви ще не вирішили, що можна приготувати на електрогрилі, не впадайте у відчай. Нижче наведемо кілька варіантів апетитної вечері. Перед початком роботи обов'язково переконайтесь у справності пристрою.

Готування на грилі з вугіллям може стати причиною займання, тому потрібно стежити за відсутністю звисаючих рукавів, довгого волосся. Девайси для перевертання та перевірки готовності страви мають бути з довгими ручками.

Продукти перед приготуванням позбавляють зайвої вологи за допомогою паперових рушників. Якщо їжа буде вологою, вона гаситиметься, а не смажиться. З цієї причини для попередньої підготовки продуктів використовують сухий маринад.

Готування м'яса

гриль

З того, що можна готувати на електрогрилі, першим на думку спадає м'ясо. Для отримання соковитих стейків заготовки ріжуть не більше 5 см завтовшки. Щоб м'ясо не пригорало, його кладуть одразу на розпечені грати. Перед запіканням заготовки заздалегідь виймають із холодильника, щоб вони нагрілися до кімнатної температури.

Куски м'яса не повинні стикатися на ґратах. Для рівномірного прожарювання використовують електрогриль. Щоб страва була соковитішою, після зняття з ґрат стейки загортають у фольгу, де вони «доходять» до готовності.

Готування на грилі риби

Для приготування риби та морепродуктів використовують обладнання закритого типу. Ніжний продукт може розвалитися при перевертанні, тому його не чіпають після викладення на ґрати. Кришку гриля не можна притискати, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд страви. Можна загорнути рибу у фольгу або попередньо нанести на неї сіль та олію.

Як готувати на грилі овочі та гриби

Смачний овочевий гарнір відмінно доповнить м'ясо та рибу. Для цього овочі нарізають слайсами однакової товщини. При нарізці важливо не перестаратися. Занадто тонкі слайси швидко згорять або розваляться. Домогтися рівномірного нарізування можна за допомогою професійної мандоліни. Дрібні шматки нанизують на шампур, щоб вони не провалилися крізь ґрати.

Овочеві слайси приправляють сіллю, перцем, травами, і обов'язково змащують олією. Гриби моментально вбирають олію, тому працювати з ними потрібно швидко. Овочі запікають по 3-5 хвилин із кожного боку на 170 градусах. Під закритою кришкою страва приготується швидше, слайси стануть м'якими, але не обвугленими.

Соковиті котлети для бургерів за допомогою грилю

Готовність страви залежить від температурного режиму. Для котлет вибирають жирне м'ясо. Фарш змішують зі спеціями та іншими компонентами, як у стандартному рецепті. Потім формують котлети і смажать по 4 хвилини з кожного боку при температурі 200 градусів. В інтернет-магазині Full Kitchen продаються рифлені та плоскі контактні пристрої для бургерів.

Правила догляду за грилем після приготування

Будь-яке обладнання для кухні та ресторанів прослужить довше, якщо його правильно доглядати. Після кожного використання з поверхні, яка контактувала з їжею, потрібно забрати залишки їжі. Своєчасне прибирання дасть гарантію безпеки при повторному використанні обладнання. Шматки жиру або овочів, що залишилися на решітці, можуть спалахнути.

Для догляду використовують аксесуари:

  • Щітки. Сталеві грати очищають жорсткою металевою щетиною, чавунні або керамічні - м'якою.
  • Скребки із пластику. Використовують для жироприймачів газові пристрої.
  • Чистячі рідини. Випускаються під різний матеріал ґрат.

Поверхні очищають відразу після приготування, поки вони ще гарячі. Сталеві знімні елементи можна замочувати, а після промивання ретельно витерти. Чавун не можна мочити. При зберіганні його змащують олією, а перед використанням прожарюють. У газовому та електричному грилі очищають жироприймач. З вугільної моделі прибирають золу.

Пропонуємо переглянути