Фільтри
Бренд
Категорія
Ціна
Потужність
Параметри підключення

Дегідратори

Асортимент
Хіт!
Дегидратор, на 6 лотків для суші GGM Gastro
Бренд
GGM Gastro
Артикул
DGPRFC6
Додаткова секція до дегидратора GGM Gastro
Бренд
GGM Gastro
Артикул
EKDGPFC6
Дегідратор PRO - з 6 деко GGM Gastro
Бренд
GGM Gastro
Артикул
DGPFC6

Для чого використовується дегідратор

Щоб підготувати фрукти, овочі, м'ясо та подібні продукти до тривалого зберігання, їх висушують. Зробити це можна за допомогою сушарки для овочів та фруктів чи дегідратора. Для чого необхідні ці прилади, як вони працюють і яка користь від їхньої покупки?

Сушіння - найкращий варіант зберігання продуктів. Однак восени сонця менше, і висушити плоди садівництва майже неможливо. Допоможе дегідратор для овочів та фруктів. Це обладнання відрізняється від звичайної побутової сушарки. Дегідратор для овочів та фруктів підійде для виготовлення:

 • сушеної зелені, трав, коріння рослин, чаїв тощо;
 • в'ялені м'яса та риби;
 • пастили та йогуртів;
 • печення та десертів, коржів для тортів, млинців;
 • натуральних домашніх сухариків, чіпсів із різної сировини.

Список продуктів багатий і багато в чому залежить від особливостей приготування страви та фантазії кухаря. Так, звичайна сушарка для фруктів може бути використана в різних цілях. Продукти, що піддаються сушінню, втрачають вологу і довше зберігаються, зберігаючи корисні мікроелементи.

Види дегідратів

Обидва ці прилади створені з однією метою – правильно висушити продукти харчування для збереження цінних мікроелементів та тривалого зберігання. Якщо сушарка для овочів та фруктів – звичайний електричний апарат з простою системою роботи, то дегідрататор – куди більш ефективний пристрій з великою кількістю функцій та можливостей. Останній частіше використовують у промислових цілях.

І звичайна побутова сушарка для зелені, і потужний багатофункціональний дегідратор для пастили, овочів, м'яса, риби можуть бути виготовлені у двох типах:

 1. горизонтальний;
 2. вертикальні.

Зазвичай обладнання з вертикальною подачею повітря менше за своїми габаритами, а значить – ергономічніше. При цьому і ціна пристрою є значно нижчою.

Вироби з горизонтальною подачею повітря цінні рядом переваг. Серед основних:

 • процес сушіння відбувається більш рівномірно за рахунок такої системи обдування;
 • спостереження за продуктами під час їх висушування досить просте: можна витягнути будь-який аркуш та оцінити результат;
 • сам вентилятор сконструйований у задній частині приладу, що виключає потрапляння на нього продуктів та псування самого обладнання;
 • форма та розмір лотків дозволяє приготувати всілякі заготовки та продукти.

В обох випадках продукти викладаються на горизонтальні лотки. Відмінність полягає лише у подачі повітря. Існують вироби зі спеціальними піддонами та без них. Основа таких приладів виконана із жароміцних матеріалів.

Залежно від способу обдування можна купити в Україні дегідратор одного з двох типів:

 1. Конвекційний. Популярні широко поширені моделі, в яких циркуляція гарячого повітря здійснюється за допомогою вентилятора. Довгий час сушіння та високий рівень шуму під час роботи - основні недоліки конвекційних моделей.
 2. Інфрачервоний. Принцип його полягає у вплив на молекули води, що у продуктах, з допомогою інфрачервоного випромінювання. Такий спосіб має незаперечну перевагу: додатково обробляє товар бактерицидним способом. Продукти, висушені в інфрачервоному дегідраторі, довше зберігатимуться і міститимуть меншу кількість бактерій. Цей спосіб висушування більш природний та корисний.

При виборі професійного дегідратора важливо звертати увагу не тільки на вигляд та спосіб обдування. До інших важливих характеристик, які обов'язково потрібно врахувати, належать:

 • Потужність. Для використання в побуті достатньо потужності 350 ВТ, для виробничих цілей потрібно набувати дегідратора з потужністю 500-1000 Вт.
 • Матеріал корпусу. Пластик зручніший у застосуванні, легкий, підтримує температуру. Металеві моделі важкі та громіздкі, часто перегріваються, через що сушіння здійснюється нерівномірно.
 • Розташування нагрівального елемента (збоку, знизу або зверху). Моделі з верхнім розташуванням вважаються більш довговічними, оскільки на нагрівальний елемент не потрапляє волога, що випаровується в процесі сушіння.
 • Місткість. Піддонів може бути від 5 до 30. У побуті достатньо мінімальної кількості. На виробництвах та закладах вибір потрібно здійснювати, виходячи з конкретних обсягів продуктів, які необхідно обробляти.
 • Форма. Бувають круглі та квадратні дегідратори. Відмінність – лише у зручності використання. Більшість людей воліють пристрої квадратної форми.

Можливості та переваги промислового дегідратора

На відміну від простої побутової сушарки, промислове обладнання – більш складне використання, але ефективне. Тут є панель керування з багатьма функціями:

 • виставлення температурного режиму за допомогою термостата;
 • контроль сили повітряного потоку;
 • використання способу холодного сушіння;
 • таймер з автовимкненням;

Такі прилади дозволять, по-перше, заготовити більше продукції, по-друге, використовувати різні варіанти сушіння для кращої якості кінцевого продукту.

Використання дегідратів дозволяє забезпечити:

 1. Різноманітність харчування в будь-яку пору року. Крім того, дегідратори особливо популярні у вегетаріанців, оскільки дозволяють робити заготівлі овочів та фруктів, які довго зберігаються.
 2. Вживання натуральних продуктів, у яких зберігається максимальна кількість вітамінів, мінералів та інших корисних сполук. Відсутність агресивної термічної обробки та консервації дозволяє отримати максимальну користь від їжі.
 3. Економію коштів, оскільки заготовляти сезонні фрукти та овочі можна в період, коли їхня ціна найнижча.

Професійні дегідратори від компанії «Full Kitchen»

Якщо вам необхідно купити сушарку для фруктів, зупиніть вибір на дегідрататорах з нашого інтернет-магазину професійного обладнання для кухні. На сайті ви зможете вибрати дегідрат для будь-яких потреб. Представлене тут обладнання висококласне, сучасне та економічне. Воно дозволяє готувати екологічно чисту, корисну та правильну їжу.

В наявності є лише продукція перевірених брендів. Нам довіряють харчові підприємства, кафе, ресторани, піцерії тощо. Щоб замовити дегідратор, оформіть покупку через спеціальну форму або зв'яжіться з менеджером для консультації. Доставка актуальна по всій Україні.

Дегідратори ціна в Україні

ДегідраториЦіна
Дегидратор, на 6 лотків для суші GGM Gastro18069 грн
Додаткова секція до дегидратора GGM Gastro6249 грн
Дегідратор PRO - з 6 деко GGM Gastro11140 грн